« grįžti atgal

Skirgiškių šventei 2013 pasibaigus
2013 gruodžio 05d.

Skirgiškių šventė 20132013 m. lapkričio 30, paskutinę rudens dieną, Europos parko patalpose, esančiose greta Skirgiškių kaimo,  rinkosi skirgiškiečiai. Susirinko per 20 bendruomenės būrio gyventojų. Gal ir ne pats gausiausias skaičius, tačiau susirinko patys aktyviausi ir išradingiausi bendruomenės nariai, kurie labai operatyviai ir išradingai pasiūlė labai įdomius ir labai naudingus pakeitimus šventės-konkurso eigoje ir konkurso tiesioginiais dalyviais tapo net 60 žmonių.

Į šventę konkursą atvyko kviestinis Vilniaus rajono policijos ekipažas, todėl vietoje pakoregavome šio renginio eigą. Talkindami policijos ekipažui jaunieji skirgiškiečiai, padedami vyresnių,  surengė neįtikėtiną gerumo akciją. Policijos pareigūnai stabdė pravažiuojančias mašinas. Drauge tikrinome, ar vairuotojai važinėja saugiai, ar viską turi ko reikalauja  eismo taisyklės: t.y. gesintuvus, vaistinėles, atsarginius ratus, šviesą atspindinčias liemenes, įspėjamuosius ženklus.  Kaip bebūtų keista, bet beveik visose sustabdytose mašinose vis ko nors trūkdavo.  O jų sustabdėme daugiau nei per valandą virš 30. Kadangi konkursui ruošėmės iš anksto, trūkstamus daiktus tiesiog dovanojome. Taip pat, kiekvienam vairuotojui ar vairuotojai  palikome po 5 atšvaitus dedamus ant rankos, kad pamatę pėsčiąjį be jų,  tiesiog taip pat geranoriškai sustotų ir juos uždėtų. Jei vairuotojai iš pradžių apimti nerimo nervinosi, bet supažindinus su vykstančia akcija, visi maloniai šypsojosi ir džiaugėsi, nes taip pat tapo tiesioginiais akcijos ir konkurso dalyviais. Labai džiūgavo, jog turės automobilyje  atšvaitų nedrausmingiems pėstiesiems ir galimai apsaugos juos nuo nelaimės ir galimų baudų. Taip pat neliko nepapuošti atšvaitais ir pėstieji, kurie keliavo pėsčiomis ir jų neturėjo.

Kaip jau rašėme anksčiau, jog į  šventę konkursą susirinko patys išradingiausi, nusprendėme padaryti dvi akcijas viename. Kadangi Lietuvoje vyksta akcija 16 dienų be smurto prieš moteris , kiekvienam vyrui vairuotojui, bei kiekvienam vyrui akcijos –šventės dalyviui įsegėme akcijos simbolį – baltą kaspinėlį.

Po pusantros valandos trukusios akcijos, kurios metu išdalinome labai daug atšvaitų ir kitų priemonių, skirtų šiam konkursui, visi grįžome į šiltas ir labai jaukias Europos parko patalpas. Ten išgėrę karštos arbatos, tęsėme savo šventę konkursą. Policijos atstovas paskaitė paskaitą kaip reikia elgtis kelyje ir tamsos paros metu ir dienos metu, kaip būti matomiems ir saugiems. Vyko aktyvi diskusija. Policijos pareigūnas išdalino visiems saugaus eismo atmintinę kiekvienam. Atmintinę pakabinome ir savo kaimo centre esančios parduotuvės didelėje skelbimų lentoje.

Vėliau šventėje –konkurse, susidomėjimo sulaukė konkursas viktorina “Protų mūšis“. O jis buvo tikrai neįprastas. Reikėjo papildomų  žinių iš istorijos. Pavyzdžiui – kada išrastas ir kieno pirmasis automobilis, kada pirmasis automobilis atsirado Lietuvoje, kada atsirado pirmosios taisyklės ir.t.t. Labai nustebino, kad viktoriną laimėjo grupė nuo 12 iki 18 metų. Kartu tai ir labai džiugina, jaunimas domisi viskuo.

Smagu, jog konkursas-šventė suvienijo ir apjungė įvairaus amžiaus bendruomenės narius. Jei kas eidamas į šventę buvo skeptiškai nusiteikęs, jog saugaus eismo tematika nebus įdomi, šventei pasibaigus dėkojo ir sakė, kad tokių saugumo prevencinių akcijų ir renginių būtina rengti daugiau. Iš čia kilo dar viena idėja ilgiausiai išbuvę dalyviai susėdo į vieną ekipažą ir nuvažiavo į Paberžę, aplankyti naujai susikūrusios bendruomenės. Ten sėkmingai taip pat buvo padalinti atšvaitai pėstiesiems,  pasidalinta šventės konkurso patirtimi ir įspūdžiais. Visa tai padeda pagrindus projekto tęstinumui, naujiems sumanymams. Dėkingi konkurso organizatoriams už priemones šiam konkursui, bei Vilniaus rajono policijos komisariatui už bendradarbiavimą.