« grįžti atgal

Akcijai „Pažymėkim kelkraščius atšvaitais“ pasibaigus
2012 rugpjūčio 22d.

Saugus kelių eismas – visiems svarbus ir rūpimas klausimas, todėl kiekvienas pilietis turi padėti užtikrinti, kad eismas keliuose būtų saugesnis.

Kadangi Lietuvoje vasaros būna trumpos, dažni lietūs, temperatūrų skirtumas sukelia tirštą rūką, vairavimo sąlygos neretai būna sudėtingos. Skirgiškių gyventojų asociacija yra įsikūrusi labai gražioje teritorijoje tarp miškų ant Neries upės kranto. Tačiau akį džiuginanti žalumos gausa neretai virsta papildomu pavojumi kelyje tiek vairuotojui, tiek pėsčiajam. Kelias jungiantis Vilniaus miestą su Skirgiškėmis vingiuoja kalvota mišku apaugusia Neries pakrante.

Prieš kelis metus buvo naujai paklota kelio danga ir pažymėta tik per vidurį einančia žymimąja juosta. Tačiau važiuojant ūkanotais vakarais ar ankstų rytą to nepakakdavo, ir dažno gamtos grožio užliūliuoto vairuotojo kelionė staigiame posūkyje baigdavosi griovyje. Prieš metus toje vietoje buvo pastatyti nukreipiamieji ženklai, kurie šiek tiek pagerino situaciją, bet ne pakankamai. Skirgiškių gyventojų asociacija tęsdama bendradarbiavimą su Vilniaus rajono savivaldybe ir Riešės seniūnija rado bendrą sprendimą eismo saugumui pagerinti – buvo nuspręsta kelio atkarpą nuo Vilniaus miesto ribos iki Skirgiškių kaimo pažymėti stulpeliais su atšvaitais. Savivaldybė Riešės seniūnijai skyrė reikiamą skaičių stulpelių su atšvaitais, bet pagrindine problema tapo žmogiškieji ištekliai ir papildomi pinigai apmokėjimui už darbus. Šią dalį įgyvendinti įsipareigojo aktyvūs bendruomenės nariai.

Visą savaitę prieš akcijos pradžią pliaupęs lietus ir stiprus vėjas praretino entuziastų gretas, tad akcijos dieną, 2012 m. rugpjūčio 11d. 11 val., susirinko tik 15 aktyviausių bendruomenės narių. Stulpelių kasimo tvarka iš anksto buvo suderinta su Vilniaus raj. savivaldybės statybų skyriaus atsakingu specialistu, todėl jokių papildomų klausimų akcijos eigoje neiškilo. Vyrai entuziastingai kasė duobes, moterys ir jaunuoliai prilaikydami stulpelius juos kruopščiai užkasinėjo. Nebuvo pamirštas ir bendras pakelių vaizdas – surinktos pavienės šiukšlės.

Nuo šiol į darbą ir namo važiuojame saugesniu, matomu keliu.