« grįžti atgal

Skirgiškių rudens šventei 2012 pasibaigus
2012 rugsėjo 19d.

Rugsėjo 8 d. buvo švenčiama „Skirgiškių gyventojų asociacijos“ 3 metų gimtadienio šventė, kurios metu jau tapo tradicija akcentuoti saugų eismą. Šventę pradėjome kasmetiniu simboliniu garbės rato bėgimu Skirgiškių gatvelėmis.

Šiais metais į šventę atvyko profesionalų komanda iš vairavimo mokyklos „Autoklasė“. Jos lektorius Artūras Pakėnas šventės dalyvių dėmesį prikaustė paprasta, ilgamete vairavimo patirtimi ir gyvenimiškais įvykiais dirbant vairavimo mokykloje paremta paskaita. Ne vienas ir didelį vairavimo stažą turintis vairuotojas buvo priverstas susimąstyti, lektoriui paklausus, kokį atstumą per  vieną sekundę įveikia automobilis važiuodamas 50 km/h greičiu arba kokį svorį susidūrimo atveju įgauna ant galinės automobilio palangės palikta knyga. Išgirsti stulbinantys faktai įtikino visus eismo dalyvius: tiek vairuotojus, tiek keleivius, tiek pėsčiuosius

Po paskaitos sekė tradicinės rungtys „Karučių slalomas“ ir „Ženklų šarada“, kurioms klausimus parengė bei ženklus parinko vairavimo mokykla „Autoklasė“. Šių rungčių eigą stebėjo ir joms teisėjavo „Autoklasė“ vadovas Alvydas Jankauskas. Rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti „Autoklasė“ įsteigtais prizais ir žurnalais „Autosportas“.

Daug aistrų sukėlė šiais metais nauja rungtis „Blondinės bėda“. Rungties vedančioji – žavinga blondinė – pristatė savo „bėdą“: automobilį su nuleista padanga. Buvo fiksuojama rato keitimo eiga ir greitis. Savo jėgas panoro išbandyti net 4 savanoriai. Greičiausiai, t.y. per 3,07 min., užduotį įvykdė jauniausias rungties dalyvis. Rungtis buvo gera treniruotė ir prieš prasidedant rudeniniam padangų keitimo sezonui.

Labai džiaugiamės, kad šiemet šventėje ir konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ aktyviai dalyvavo jaunimas. Vadovaudamosi šūkiu „Būk madingas, būk gražus ir be abejo saugus“, merginos savo idėjas ir supratimą apie saugumą realizavo kurdamos drabužius. Modeliams buvo panaudotos atšvaitinės liemenės, įvairių formų atšvaitai, aplikacijos iš atšvaitinės medžiagos. Sukurtus drabužius – palaidinukes, suknutes, sijonus ir aksesuarus – kūrėjos demonstravo temstant, kai geriausiai galima įvertinti jų funkcionalumą.

Mažiausieji eismo dalyviai rinkosi į „Vaikų stotelę“, kurioje vieni demonstravo savo kūrybinius sugebėjimus „Plėšinių konkurse“, o kiti energiją liejo estafetėse. „Plėšinių konkurse“ reikėjo kuo tiksliau atvaizduoti kelio ženklus plėšant spalvoto popieriaus skiauteles, estafetėse – paspirtuku kuo greičiau įveikti trasą su kliūtimis bei atlikti kitas papildomas užduotis.

Kol komisija skaičiavo rungčių rezultatus, susirinkusieji neliūdėjo, nes juos kaip ir visą Lietuvą užvaldė šokių manija. „Tomo Petreikio šokių studijos“ šokių mokytoja Mažena Narkevičienė pakvietė visus į linijinių šokių pamokėlę. Pradžioje mokytojos parodyti keli klasikiniai šokių  žingsneliai sujungti greitai tapo žaismingu šokiu. Smagu buvo žiūrėti į šokančius įvairaus amžiaus skirgiškiečius.

Šventei einant į pabaigą prietemoje tiek einantys namo, tiek liekantys šventėje buvo gerai matomi, nes kiekvienas turėjo po atšvaitą, o dalyvavę rungtyse gavo atšvaitines liemenes, žibintuvėlius, atšvaitus ir informacines knygeles. Šventę vainikavo jauno atlikėjo „In Lite“ koncertas.