« grįžti atgal

Skirgiškių užgavėnės Europos parke (Nuotraukos)
2010 vasario 17d.

2010 m. vasario 16 d. „Skirgiškių gyventojų asociacija“ Europos parke esančiame Joneikiškių kaime surengė Užgavėnių šventę.  Tą dieną į Europos parką rinkosi ne vien velniai su raganomis, čigonų taboras, visokio plauko sutvėrimai, bet ir entuziastai sumanę iškart atžvęsti dvi šventes. Kaip žinia, šiais metais Užgavėnės sutapo su vasario 16-ąja. Tad asociacijos nariai nešini kastuvais ir dažais rengė reginį visiems. Popietę  ėmę rinktis Skirgiškių ir aplinkinių kaimų gyventojai išvydo juos uoliai besidarbuojančius. Buvo kasamas sniegas, ant jo vėliau purškiami dažai, mat buvo užsibrėžtas tikslas – padaryti didžiausią lietuvišką trispalvę iš sniego.

Rekordą fiksavo Vilniaus rajono savivaldybės Investicijų skyriaus vadovas ponas Vladislav Kondratovič, bei seimo narys ponas Vytenis Povilas Andriukaitis. Kad laikas neprailgtų susirinkusieji dainavo, trypė kojom, plojo rankom ir visaip kitaip palaikė rekordo siekiančiuosius. Nepraėjus nė valandai, o tiksliau chronometrui rodant 59 min 35 s vėliava buvo baigta. Jos ilgis siekė 20 m, plotis – 5 m, sniego storis – 0,5 m. Vėliavos plotas – 100 kvadratinių metrų. Šiam tikslui buvo sunaudota 1500 ml „Tempera“ dažų. O kad žiema kuo greičiau pasitrauktų, vėliavą dideli ir maži išpuošė 180 trijų spalvų gėlių žiedų, kuriems buvo sunaudoti 90 A4 formato lapai. Rekordą fiksavo ne vien garbūs svečiai, bet ir atvykę „Lietuvos ryto“ televizijos bei „Vilniaus dienos“ žurnalistai, kurie antradienio vakarą žinią apie netoli Vilniaus pražydusią trispalvę paskelbė visai Lietuvai (www.lrytas.lt, www.diena.lt) Rekordo fiksavimu šventė nesibaigė.

Persirengėliai buvo pakviesti giliau į mišką pasišildyti prie laužo, pasilinksminti ir pasivaišinti. Šventinis stalas buvo gausus ne vien susineštais blynais ir kitais riebiais Užgavėnių valgiais. Visų laukė dar ir garuojanti šiupinininė. Pasistiprinę, visi linksminosi: dainavo, šoko, virvę traukė, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą. Pavakare per rankas buvo leidžiama Morė, vėliau deginama, garsiai vejama žiema.

„Skirgiškių gyventojų asocijacija“ tikisi, kad šventė patiko visiems. Ji buvo ir linksma, ir prasminga. Tai liudija ne vien pasiektas rekordas, bet ir besitraukiantys šalčiai. Tuo pačiu buvo norima parodyti, kad ir su mažu biudžetu, bet turint didelį norą ir porą gerų idėjų galima suburti žmones smagiai šventei.