« grįžti atgal

Skirgiškėse gyventi gera
2012 kovo 09d.

Praėjus švenčių šurmuliui norime pasidžiaugti praeitų metų atliktų darbų rezultatais.

2011 m. vasarą „Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija“ paskelbė konkursą tema „Lietuvos kaime gyventi gera“. Susipažinę su konkurso dalyviams keliamomis sąlygomis pamatėme, kad nors ir esame jauna bendruomenė, tačiau jau dabar atitinkame visus reikalavimus. Ir nusprendėme sudalyvauti! Projekto tikslas buvo parodyti, kad ne vien mieste gali kunkuliuoti gyvenimas, bet ir kaime yra kūrybingų ir iniciatyvių žmonių, susibūrusių į bendruomenes, ir savo pavyzdžiu bei įgyvendintomis idėjomis galinčių užkrėsti kitus. Projekte dalyvavo virš 50 bendruomenių, iš kurių buvo atrinkta dvidešimt įvertintų geriausiai. Jų tarpe buvo ir „Skirgiškių gyventojų asociacija“. Mūsų tikslas buvo parodyti kitokį kaimą, kuriame šalia senųjų vienkiemių buriasi nauji „šešiaarių“ gyventojai. Dar mūsų bendruomenė iš kitų atrinktųjų išsiskyrė ir tuo, jog buvo vienintelė esanti didmiesčio pakraštyje. Nors ir turėdami galimybę kasdien apsilankyti mieste bei pasimėgauti įvairiomis pramogomis, žmonės rengia šventes ir buriasi draugėn ten, kur jie gyvena.

Visas dvidešimt atrinktųjų aplankiusi filmavimo grupė sukūrė filmą apie aktyviausias Lietuvos kaimo bendruomenes. Lapkričio 19 dieną Pakruojo dvare buvo surengta apdovanojimų šventė, kurios metu įteikti diplomai bei padėkos. Šventės metu pristatėme „Skirgiškių gyventojų asociaciją“, susipažinome su kitomis bendruomenėmis, pasidalinome patirtimi. Nuotaiką palaikė bendruomenių ansamblių, teatriuko pasirodymai, akis viliojo suneštinės vaišės, nes kiekviena bendruomenė atsivežė po savo kraštui būdingiausią patiekalą. Mes susirinkusius vaišinome vienos „Skirgiškių gyventojų asociacijos“ narės p. Aldonos šviežiai išrūkytu sūriu.

O kad pas mus gera gyventi, įrodė jau antrus metus rugsėjo pradžioje vykusi Skirgiškių šventė, kurios metu buvo vykdomas eismo saugumo projektas. 2012 m. sausio 31 dieną Bačkonių konferencijų centre (Kaišiadorių r.) įvyko konkurso baigiamasis renginys – bendruomenių apdovanojimas ir jų vadovų pagerbimas. Į kvietimą dalyvauti konkurse (pateikti projektus ir juos įgyvendinti) atsiliepė 58 įvairios visuomeninės organizacijos: dviejų rajonų bendruomenių sąjungos, rajono koordinacinis centras ir asociacija, o taip pat 54 pavienės bendruomenės iš įvairių šalies regionų. Iš viso šios organizacijos vienija 220 bendruomenių. „Skirgiškių gyventojų asociacija“ buvo įvertinta 36 vieta ir apdovanota padėkos raštu bei LG magnetola. Tuo tarpu 2010 metais konkurse dalyvavo 23 šalies bendruomenės, o mes buvome įvertinti garbinga septinta vieta bei apdovanoti skaitmeniniu „Kodak“ foto aparatu.

Metų ratas sukasi toliau, artėja nauji konkursai, nauji iššūkiai, todėl kiekvienas kviečiamas realizuoti savo svajones, kad mūsų apylinkėse gyventi būtų tikrai gera!