« grįžti atgal

Skirgiškių šventė 2011 (Nuotraukos)
2011 rugsėjo 11d.

Rugsėjo 10 d. 16val. buvo švenčiama „Skirgiškių gyventojų asociacijos“ dviejų metų gimtadienio šventė, kurios metu jau tapo tradicija akcentuoti saugų eismą. Šventę pradėjo „Kaimo bendruomenių sąjungos“ atstovė Virginija Šetkienė pravesdama paskaitėlę apie pagrindines saugaus eismo elgesio taisykles kelyje. O paskui teorines žinias bendruomenės nariai buvo pakviesti užtvirtinti šventės organizatorių surengtose rungtyse.

Mažiausieji eismo dalyviai rinkosi į „Vaikų stotelę“, kurioje vyko lipdinių ir piešinių konkursas. Atspausdintam Skirgiškių žemėlapiui vaikai suteikė gyvybę – lipdė autobusų stotelę, perėjas, ženklus, mašinas, savo namus, Nerimi plaukiančius laivus. Kiti – bandė prisiminti, kokius ženklus dažniausiai mato kelyje į mokyklą bei iš jos, ir juos pavaizduoti popieriuje ar ant asfalto.

Pernai aktyvaus dalyvavimo sulaukusi karučių slalomo rungtis buvo pakartota ir šiemet. Buvo rungiamasi poromis. Vienas dalyvis apsirengęs liemenę kuo greičiau ir kuo saugiau turėjo karutyje esantį „keleivį“ atvežti iki finišo bei tarpinėse stotelėse atsakyti į klausimus susijusius su kelių eismo taisyklėmis. Fiksuojamas buvo ne tik laikas, bet ir klaidų skaičius. Visiems šios rungties dalyviams buvo priminta, kad viena klaida kelyje gali kainuoti per brangiai.

Kelio ženklų žinios buvo tikrinamos linksmoje kelio ženklų rungtyje. Vienas iš komandos narių turėjo kuo vaizdžiau ir aiškiau atvaizduoti matytą kelių eismo ženklą, o kitos komandos turėjo atspėti, koks tai buvo ženklas. Spėjimų tikslumą vertino šventėje dalyvavęs policininkas.

Paskutinė rungtis buvo tiesiogiai susijusi su šventės pradžioje pravesta paskaita. Naudodamos pateiktas priemones – liemenes, atšvaitus, apsaugas ir pan. – komandos prisimindamos paskaitoje pateiktas taisykles turėjo teisingai aprengti pėstįjį, vadeliotoją ir dviratininką. Laimėjo greičiausiai ir teisingiausiai visus „manekenus“ aprengusi komanda.

Savo žinias apie saugų eismą pademonstruoti galėjo ir rungtyse nedalyvavę, bet į šventę atėję bendruomenės nariai. Jie pildė „Saugos eismo bendruomenėse“ konkurso rengėjų pateiktas anketas.

Kiekvieno šventės dalyvio laukė dovanos: vaikai džiaugėsi knygelėmis bei atšvaitais-žaisliukais, dalyvavę rungtyse buvo apdovanoti kuprinėmis, kepuraitėmis ir kompaktinėmis plokštelėmis su saugaus eismo pamokėlėmis. Net ir šventę stebėjusieji senjorai gavo po atšvaitą ir informacinį lankstinuką.

Renginio metu buvo organizuojamas ir tradiciniu tampantis šventinis bėgimas (trasa 1200 m) Skirgiškių gatvelėmis, šeimininkų ir gaspadinių rankdarbių konkursas, o šventę vainikavo grupės „Kastaneda“ koncertas.