« grįžti atgal

Darom 2012 pasibaigus (Nuotraukos)
2012 balandžio 25d.

Jau ketvirti metai Skirgiškių apylinkių gyventojams pavasaris asocijuojasi ne vien su pražydusiom žibutėm, parskrendančiais paukščiais, bet ir su visuotine akcija „Darom“.

Nors šiais metais ji vyko balandžio 21 d. nuo 10 iki 13 val., bet jai ruoštis buvo pradėta gerokai anksčiau: iniciatyvūs gyventojai su Vilniaus rajono koordinatore derino šiukšlių surinkimo taškus, domėjosi priemonių (pirštinių, maišų) aprūpinimu, dalinosi patirtimi iš praėjusių metų akcijų. Sudėtingiausia buvo surasti galimybę išvežti padangas ir stambiagabarites šiukšles. Ši galimybė atsirado tik penktadienio vakare.

Kaip jau tapo įprasta valėme maždaug 10 km atkarpą nuo Vilniaus miesto ribos: pušynus, Neries pakrantes, kelio jungiančio sodų bendrijas ir sodybas pakeles. Renkant tiek pavienes pro mašinos langus išmestas, tiek specialiai į maišelius sudėtas ir į pamiškę atvežtas šiukšles buvo skaudu, bet džiugino tai, kad kasmet šiukšlių vis mažėja. Reikia pastebėti, kad akcijoje dalyvavo įvairaus amžiaus grupių žmonės: vaikai, jaunuoliai, tėvai ir seneliai.

Pačiame darbų įkarštyje apsilankiusi Riešės seniūnė teiravosi, ar netrūksta priemonių ir mašinų šiukšlėms išvežti. Už produktyvų bendradarbiavimą organizuojant ir vykdant akciją „Darom“ norime padėkoti Vilniaus rajono savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistei Anželai Stankevič, „Nemenčinės komunalininko“ darbuotojai Alai Vaitkevičienei bei Riešės seniūnei Anai Kotvickai.

Tikimės, kad „Darom“ akcija padės išugdyti visiems „žalius“ įpročius.